Добре Дошли

Добре Дошли. Надяваме се миговете които прекарате с нас да са приятни, полезни и весели за вас. Благодарим ви че ви има.
Добре Дошли

Тук всеки е добре дошъл. Да Споделяме и обменяме приятна и полезна информация както и да се позабавляваме заедно.

Истинските феномени в България Спортният глас на България. Бъди Готин и влез в купона!

Вход

Забравих си паролата!

Обърни Внимание НАВРЕМЕ

*за повече информация относно кампанията търсете на http://www.mtel1788.org

За да слушате радио направо от сайта трябва да имате инсталиран Флаш плеър.

Ползи от умереното гладуване

Share
    Violina Georgieva
    Администратор
    Администратор

Брой мнения : 436
    Точки : 3894
    Дата на регистрация : 26.12.2009
    Възраст : 32
    Местожителство : Шумен

Ползи от умереното гладуване

Писане  Violina Georgieva on Съб 2 Яну - 21:40:16

Американски специалисти доказаха, че само 1 ден гладуване в месеца може да донесе много ползи за човешкия организъм. Учените са провели експеримент, който показва, че при хора, които гладуват всеки първи понеделник от месеца, с 40 % се снижава рискът от сърдечно съдови заболявания. При болните от астма се забелязва друга интересна тенденция, а именно разредяване на астматичните пристъпи.
    Според експертите, слабият стрес, който понася организмът при умереното гладуване, съдейства за подобряване на дейността на имунната система, като я активизира, а това от друга страна понижава вероятността от ракови заболявания. Някои специалисти смятат дори, че не е необходимо да се гладува целия ден, а е достатъчно да се пропусне закуската или вечерята. Според съветите на учените, провели експериментите, ако започнете подобно гладуване, трябва да го провеждате редовно и планово.
    Разбира се, не става дума за диети, които изтощават организма и го лишават от ценни хранителни вещества, нито за продължително гладуване, за което всеки знае, че може да се провежда с лечебни цели само под лекарски контрол.
    hotdog No

В момента е: Чет 16 Авг - 7:56:12