Добре Дошли

Добре Дошли. Надяваме се миговете които прекарате с нас да са приятни, полезни и весели за вас. Благодарим ви че ви има.
Добре Дошли

Тук всеки е добре дошъл. Да Споделяме и обменяме приятна и полезна информация както и да се позабавляваме заедно.

Истинските феномени в България Спортният глас на България. Бъди Готин и влез в купона!

Вход

Забравих си паролата!

Обърни Внимание НАВРЕМЕ

*за повече информация относно кампанията търсете на http://www.mtel1788.org

За да слушате радио направо от сайта трябва да имате инсталиран Флаш плеър.

Гражданско общество?

Share
    ARMY_IN_LOVE
    Нов потребител
    Нов потребител

Брой мнения : 15
    Точки : 3152
    Дата на регистрация : 27.12.2009
    Възраст : 49
    Местожителство : Пловдив

Гражданско общество?

Писане  ARMY_IN_LOVE on Пон 28 Дек - 17:51:54

Има ли гражданско общество в България?Дайте определение на това понятие
    Според мен не сме "дорасли" все още до това след като всеки се е затворил в "черупката"си и нехае за хората изпаднали в беда.Всички съчувстваме на тези хора,но повече на приказки отколкото на дела
    Това е мое лично мнение разбирасе което ангажира единствено и само мен
    Бих желал да чуя и останалите какво мислят namek

ronin_bg
    Модератор
    Модератор

Брой мнения : 323
    Точки : 3480
    Дата на регистрация : 28.12.2009

Re: Гражданско общество?

Писане  ronin_bg on Пон 28 Дек - 18:17:36

ARMY_IN_LOVE написа:Има ли гражданско общество в България?Дайте определение на това понятие
    Според мен не сме "дорасли" все още до това след като всеки се е затворил в "черупката"си и нехае за хората изпаднали в беда.Всички съчувстваме на тези хора,но повече на приказки отколкото на дела

Лично мен ме удовлетворява това определение за Гражданско общество: "Гражданското общество (ГО) е доброволно обединение от хора за постигане на общественозначими и полезни цели, характеризиращо се със самоинициатива, самоорганизация, самоуправление, самоконтрол и взаимопомощ в средата на развита комуникация, приемащо своите решения с беседа/дебат/ и съгласие/консенсус. "
    А относно това,дали сме дорасли за такова...никой не се е родил научен. Както хората ,така и обществото еволюират с времето,а надеждата е,че еволюцията е към добро. Така че ,като няма Гражданско общество мисля,че няма нищо лошо в това да сме част от едно такова бъдещо променяйки мирогледа си. Това става с диалози по тези теми,и затова този раздел може да е много полезен за нас! Smile
    ARMY_IN_LOVE
    Нов потребител
    Нов потребител

Брой мнения : 15
    Точки : 3152
    Дата на регистрация : 27.12.2009
    Възраст : 49
    Местожителство : Пловдив

Писане  ARMY_IN_LOVE on Пон 28 Дек - 18:32:47

ronin_bg написа:
    ARMY_IN_LOVE написа:Има ли гражданско общество в България?Дайте определение на това понятие

Лично мен ме удовлетворява това определение за Гражданско общество: "Гражданското общество (ГО) е доброволно обединение от хора за постигане на общественозначими и полезни цели, характеризиращо се със самоинициатива, самоорганизация, самоуправление, самоконтрол и взаимопомощ в средата на развита комуникация, приемащо своите решения с беседа/дебат/ и съгласие/консенсус. "
    А относно това,дали сме дорасли за такова...никой не се е родил научен. Както хората ,така и обществото еволюират с времето,а надеждата е,че еволюцията е към добро. Така че ,като няма Гражданско общество мисля,че няма нищо лошо в това да сме част от едно такова бъдещо променяйки мирогледа си. Това става с диалози по тези теми,и затова този раздел може да е много полезен за нас! Smile

Заинтригува ме определено,но не мислиш ли,че дори тук в на това спокойно местенце ще се стигне някога до диалог(консенсус.....Знаем,че винаги ще се намерят "умни"глави които ще са винаги в опозиция и то не защото знаят какво искат,а защото ще им достави удоволствие да НЕ се получи Coffe2

ronin_bg
    Модератор
    Модератор

Писане  ronin_bg on Пон 28 Дек - 19:09:36

ARMY_IN_LOVE,то никога и за нищо няма гаранция. Така както няма нищо идеално,така е и нормално да няма нищо харесвано от абсолютно всички. Достатъчно е да е харесвано от някои,и с времето тези някои да се увеличават. Всяко ново нещо се приема с резерви и предразсъдъци от множеството.
    А тези които пречат ...те пречат по-скоро на себе си,отколкото на околните,и в деня в който го осъзнаят ще се променят и подобрят като хора...макар че ще го направят пак заради себе си. Smile
    Violina Georgieva
    Администратор
    Администратор

Брой мнения : 436
    Точки : 3868
    Дата на регистрация : 26.12.2009
    Възраст : 32
    Местожителство : Шумен

Писане  Violina Georgieva on Вто 29 Дек - 7:52:35

Никога и за нищо няма да може да се угоди на абсолютно всички. Ще има и доволни, както и недоволни. Хората са различни, различни са и техните виждания за нещата!

ronin_bg
    Модератор
    Модератор

Писане  ronin_bg on Вто 29 Дек - 10:08:19

Vili22 написа:Никога и за нищо няма да може да се угоди на абсолютно всички. Ще има и доволни, както и недоволни. Хората са различни, различни са и техните виждания за нещата!
    Е,то това си е най-нормалното. Не може и не трябва да искаме и да се надяваме всички да мислим еднакво и в еднаква посока. Ако Всички тези откриватели в човешката история се бяха вслушвали безропотно в религията не биха направили откритията си.Още повече ,че много от тях са били гонени за тези си открития през Средновековието ,защото откритията им са противоречали на религията,и са били обявявани за еретици и или магьосници. Хубаво е да има разногласия,но да има и нормален диалог,за да може,ако не да се изглаждат те,то поне опониращите да не си вредят един на друг. Smile

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Съб 21 Юли - 4:08:53